Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia hľadali aj Homera Simpsona, Včielku Máju či elfov. Kurióznych pracovných ponúk bolo tento rok viacero

 Webnoviny  31. december 2022  150  
Zamestnávatelia hľadali aj Homera Simpsona, Včielku Máju či elfov. Kurióznych pracovných ponúk bolo tento rok viacero

31.12.2022 (Webnoviny.sk) - Pracovný portál Profesia.sk zaznamenal v roku 2022 viacero kurióznych pracovných ponúk. Zamestnávatelia hľadali filmové i rozprávkové postavičky. Pred Vianocami hľadal vianočných elfov aj Santa Claus. Pomoc s balením vianočných darčekov potreboval na pracovisku v Senci. V tlačovej správe o tom informoval portál Profesia.sk.

Hľadal sa Homer Simpson


Česká pobočka pracovného portálu zaznamenala pracovnú ponuku pre Homera Simpsona, ktorá okrem iného sľubovala, že z prihlásených Homerov Simpsonov urobí profíkov.

Zamestnancov hľadal na českej Profesii zrejme aj samotný agent 007. Od uchádzačov a uchádzačiek požadoval pretrepanú, ale nezamiešanú kombináciu IT zručností, a tiež zručností v oblasti obchodu a ľudských zdrojov.

Včielka Mája aj Vlk z Wall Street


Prácu si na Profesii v roku 2022 mohla nájsť aj Včielka Mája. Hľadala ju firma z Čadce. Iný zamestnávateľ z Trenčína zas hľadal Vlka z Wall Street.

„V tomto prípade je na mieste tiež zamyslenie, ako vyzerala príprava uchádzačov na pohovor a koľkí si počas reagovania na ponuku pozreli film s Leom DiCapriom," píše Profesia.sk.

Viac k témam: Ponuka práce, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia hľadali aj Homera Simpsona, Včielku Máju či elfov. Kurióznych pracovných ponúk bolo tento rok viacero © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.