Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Zamestnávatelia chcú testovať zamestnancov priamo vo firme, sú ochotní pozastaviť výrobu

 Webnoviny  23. október 2020  80
Zamestnávatelia chcú testovať zamestnancov priamo vo firme, sú ochotní pozastaviť výrobu

23.10.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia združení v Asociácii priemyselných zväzov navrhujú vláde SR, aby firmám umožnila plošne testovať, ak zamestnávajú viac ako 250 zamestnancov. Ide približne o 500 podnikov.

Súčasťou návrhu priemyselných zväzov je aj predĺženie časového intervalu na vykonanie antigénových testov na pôde zamestnávateľa, a to už od stredy 28. októbra s tým, že by každá firma individuálne zachovala sedemdňový odstup do ďalšieho plošného testovania obyvateľov.

Viac o téme: Koronavírus


"Štátu by to výrazne odľahčilo kapacity, nakoľko sa rozprávame o stovkách tisíc občanov Slovenska, ktorí v týchto firmách pracujú a firmy by dokázali ľahšie zladiť testovanie so životom fabriky. Niektorí zamestnávatelia sú ochotní za týmto účelom pozastaviť výrobu na jeden deň," upresňuje generálny sekretár zväzu Andrej Lasz s tým, že takáto forma by zároveň mnohých občanov motivovala k absolvovaniu testov.

Firmy v tejto súvislosti požadujú, aby im štát zabezpečil potrebné množstvo antigénových testov a zdravotníckeho personálu, respektíve, aby im umožnil využitie zdravotných pracovníkov, ktorých si zabezpečia samy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia chcú testovať zamestnancov priamo vo firme, sú ochotní pozastaviť výrobu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.