Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4,9 °C
Mimoriadne správy

Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých

 Webnoviny  12. február 2024  86  
Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých

12.2.2024 (SITA.sk) - Zamestnanosť na Slovensku sa v priemere za celý minulý rok medziročne zvýšila len v štyroch z desiatich sledovaných odvetví. Konkrétne ide o oblasť informácií a komunikácie, ubytovania, v odvetví stavebníctva a v oblasti predaja a opravy motorových vozidiel. Informoval o tom Štatistický úrad SR.

Najviac vzrástol počet zamestnancov v informáciách a komunikácii o 2 %. Naopak najvýraznejšie poklesol počet ľudí vo veľkoobchode, o 2,8 %. V najväčšom zamestnávateľskom odvetví, v priemysle, zamestnanosť klesla najmenej, o 0,6 %.

Medziročný úbytok zamestnancov bol však evidovaný už piaty rok po sebe, pokles v minulom roku bol druhý najnižší. V dlhodobom porovnaní všetky sledované odvetvia zaznamenali rast zamestnanosti v roku 2017 a naopak, jej pokles v roku 2010.Viac k témam: Priemysel, Sociálne, Stavebníctvo, Ubytovanie, Veľkoobchod, Zamestnanosť, Zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: SITA.sk - Zamestnanosť rástla v minulom roku len v štyroch odvetviach a my vieme v ktorých © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.