Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Zamestnanosť na Slovensku medziročne rástla v ubytovacích službách, ale vo veľkoobchode sa znížila
Webnoviny 9. november 2018 626
BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) - Zamestnanosť v priemysle sa v septembri tohto roka medziročne zvýšila o 1,9 %.
Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, v deviatom mesiaci tohto roka zamestnanosť medziročne rástla v ubytovaní o 10,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 7,2 %, vo vybraných trhových službách o 6,4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 6,3 %, v doprave a skladovaní o 5,5 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 5,1 %, v maloobchode o 3,9 % a v stavebníctve o 2,8 %. Zamestnanosť medziročne klesla len vo veľkoobchode, a to o 0,5 %.
V priemere za deväť mesiacov tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 vzrástla zamestnanosť v informačných a komunikačných činnostiach o 7,3 %, v doprave a skladovaní o 6,9 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6,8 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 6,6 % a vo vybraných trhových službách o 6 %.
V ubytovaní zamestnanosť za január až september medziročne stúpla o 5,8 %, v maloobchode o 3,6 %, v priemysle o 3 % a v stavebníctve o 2,6 %. Vo veľkoobchode zostala zamestnanosť medziročne nezmenená.
Viac k témam: priemysel, Štatistický úrad SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnanosť na Slovensku medziročne rástla v ubytovacích službách, ale vo veľkoobchode sa znížila © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Zisk mediálnej firmy Walt Disney prekonal očakávania analytikovNasledujúci článok
Slováci tankovali drahšiu naftu aj CNG, ale lacnejší 98-oktánový benzín
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu