Sobota, 20. apríl 2024
Oblačno  4,5 °C
Mimoriadne správy

Zákonník práce nečakajú zásadnejšie zmeny, Krajniak ponechá aj zákonný automat na zvýšenie minimálnej mzdy

 Webnoviny  29. apríl 2022  270  
Zákonník práce nečakajú zásadnejšie zmeny, Krajniak ponechá aj zákonný automat na zvýšenie minimálnej mzdy

29.4.2022 (Webnoviny.sk) - Zákonník práce by sa v najbližších dvoch rokoch nemal zásadnejšie meniť. Na piatkovom sneme Republikovej únie zamestnávateľov to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). Pracovný kódex na Slovensku považuje za štandardný európsky Zákonník práce. Ak podľa Krajniaka zákonníky práce nie sú bariérou pre zamestnávanie v západnej Európe, ani náš Zákonník práce by nemal byť takouto bariérou na Slovensku.

Meniť sa minister práce nechystá ani zákonný automat, garantujúci pravidelné zvyšovanie minimálnej mzdy. Ak sa zamestnávatelia a odborári na výške minimálnej mzdy nedohodnú, najnižšie hrubé mesačné zárobky tvoria 57 percent z priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov.

"Myslím si, že je to nastavené férovo a je to únosné pre ekonomiku," povedal Krajniak. Podľa tohto automatu by minimálna mzda na Slovensku mala od začiatku budúceho roka stúpnuť zo súčasných 646 eur na 691 eur.

Viac k témam: Zákonník práce
Zdroj: Webnoviny.sk - Zákonník práce nečakajú zásadnejšie zmeny, Krajniak ponechá aj zákonný automat na zvýšenie minimálnej mzdy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.