Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Za dovolenkami do exotických krajín odletelo od januára približne tridsaťtisíc Slovákov

 Webnoviny   9. marec 2021  39
Za dovolenkami do exotických krajín odletelo od januára približne tridsaťtisíc Slovákov

9.3.2021 (Webnoviny.sk) - Od januára za dovolenkami do exotiky odletelo približne 30-tisíc Slovákov. Najviac cestovali do Emirátov, na Maldivy, Zanzibar, do Dominikánskej republiky a Egyptu. Podľa aktuálnych štatistík bolo za tieto mesiace na Slovensko importovaných 35 prípadov koronavírusu.

Z toho v prípade troch ide o import z krajín, ktoré nie sú bežnou dovolenkovou destináciou, ako je Kolumbia, Saudská Arábia či Alžírsko.

Zodpovedná forma cestovania


Do týchto krajín Slováci necestovali s cestovkami. V prepočte tieto čísla predstavujú 0,001 %, čo je hlboko pod slovenským priemerom. Informovala o tom Slovenská asociácia cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA).

Dovolenky cez cestovné kancelárie sú podľa prezidenta asociácie Romana Berkesa momentálne tou zodpovednou formou cestovania.

„Cestovné kancelárie v súčasnosti robia nespočetné množstvo krokov a opatrení pre to, aby cestovanie bolo bezpečné a zodpovedné,“ konštatovala SACKA.

Služby dokážu kontrolovať


Cestovné kancelárie totiž dokážu kontrolovať celý priebeh poskytovaných služieb od nástupu do lietadla cez hotelové transfery, až po kontrolu priebehu poskytovania ubytovacích a stravovacích služieb.

Majú k dispozícii menné zoznamy klientov a prehľad o pohybe a činnosti klientov cestovných kancelárií. Cestujúcich tiež informujú zástupcovia cestovných kancelárií či delegáti priamo v destinácii.

Viac k témam: cestovné kancelárie, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Za dovolenkami do exotických krajín odletelo od januára približne tridsaťtisíc Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.