Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Z programu Integrovaná infraštruktúra sa vyčerpali miliardy eur, ďalšie sú zazmluvnené

 Webnoviny  23. marec 2021  42
Z programu Integrovaná infraštruktúra sa vyčerpali miliardy eur, ďalšie sú zazmluvnené

23.3.2021 (Webnoviny.sk) - Z operačného programu (OP) Integrovaná infraštruktúra sa doteraz čerpali financie vo výške takmer 2,5 miliardy eur. Tento program umožňuje financovanie projektov aj v rámci dopravy, informatizácie či výskumu a inovácií.

V súčasnosti sú zazmluvnené zdroje z Európskej únie za takmer 5 miliárd eur, čo predstavuje 87 percent celého balíka. Informovalo o tom ministerstvo dopravy a výstavby prostredníctvom sociálnych sietí.

Podľa rezortu dopravy a výstavby jedným z príkladov úspešného financovania z európskych peňazí je vybudovanie nového železničného úseku Púchov - Považská Teplá s tunelom Milochov. Na mimoriadnom rokovaní Monitorovacieho výboru pre Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020 schválili podľa ministerstva dopravy aj podporu projektov slovenských inovatívnych firiem s pečaťou excelentnosti, teda Seal of Excellence sumou 25 miliónov eur z OP Integrovaná infraštruktúra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Operačný program Integrovaná infraštruktúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Z programu Integrovaná infraštruktúra sa vyčerpali miliardy eur, ďalšie sú zazmluvnené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.