Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Vyše polovica Európanov si myslí, že EÚ by mala mať viac financií na riešenie koronakrízy

 Webnoviny  18. júl 2020  135
Vyše polovica Európanov si myslí, že EÚ by mala mať viac financií na riešenie koronakrízy

18.7.2020 (Webnoviny.sk) - Takmer 7 z 10 Európanov (68 %) si želá silnejšiu pozíciu Európskej únie v boji proti koronakríze. Rovnaký postoj má aj 64 % Slovákov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre Európsky parlament (EP) uskutočnila spoločnosť Kantar od 11. do 29. júna na vzorke 24 798 respondentov vo všetkých 27 členských štátoch EÚ.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Viac než polovica respondentov v EÚ (56 %) sa domnieva, že riešenie koronakrízy si vyžaduje viac finančných prostriedkov pre úniu, ktoré by mali byť primárne využité na riešenie dopadov pandémie na sektor zdravotníctva a hospodárstva. Súhlasí s tým aj 47 % Slovákov. Agentúru SITA o výsledkoch prieskumu informovalo tlačové stredisko Európskeho parlamentu.

Viac než polovica respondentov (53 %) je naďalej nespokojná s úrovňou solidarity, ktorú si prejavovali členské štáty EÚ počas pandémie. Miera spokojnosti v tejto oblasti však na úrovni EÚ vzrástla od apríla o 5 percentuálnych bodov. Na Slovensku vyjadrilo spokojnosť s mierou vzájomnej solidarity členských štátov až 51 % respondentov.

„Výsledky tohto prieskumu jasne ukázali, že občania EÚ očakávajú od únie viac solidarity a viac opatrení na pomoc pri obnove. Uznávajú tiež potrebu väčšieho rozpočtu EÚ na riešenie bezprecedentného dosahu pandémie na naše hospodárstvo a spoločnosť,“ povedal v súvislosti s výsledkami prieskumu predseda EP David Sassoli.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyše polovica Európanov si myslí, že EÚ by mala mať viac financií na riešenie koronakrízy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.