Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Výrazne rýchlejšie tempo zotavovania hospodárstva v USA v porovnaní s EÚ vzbudzuje obavy

 Webnoviny  Piatok, 20:55  32
Výrazne rýchlejšie tempo zotavovania hospodárstva v USA v porovnaní s EÚ vzbudzuje obavy

11.6.2021 (Webnoviny.sk) - Výrazne rýchlejšie tempo zotavovania hospodárstva po pandemickej kríze v USA v porovnaní s Európskou úniou je dôvodom na obavy. Uviedla to v piatok hlavná ekonómka Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) Laurence Booneová.

Americká ekonomika sa podľa nej vráti na predkrízovú úroveň už v druhom kvartáli aktuálneho roka, väčšine štátov európskej dvadsaťsedmičky sa to však asi podarí až počas roka 2022. Prípadné zvýšenie úrokových sadzieb v USA pocíti aj Európa, tvrdí ekonómka.

Členské štáty únie Booneová vyzýva, aby sa dôslednejšia zaoberali otázkami rozpočtovej politiky a verejných dlhov. Po prekonaní vrcholu koronavírusovej krízy je dôležité, aby sa v prechodnom období správne nastavili podporné opatrenia, dodala predstaviteľka OECD.

Viac k témam: hospodárstvo
Zdroj: Webnoviny.sk - Výrazne rýchlejšie tempo zotavovania hospodárstva v USA v porovnaní s EÚ vzbudzuje obavy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.