Utorok, 11. máj 2021
Jasno  15,6 °C
Mimoriadne správy

Vyplácanie prvej pomoci nemá byť ohrozené, úrady práce fungujú aj počas lockdownu

 Webnoviny   5. január 2021  57
Vyplácanie prvej pomoci nemá byť ohrozené, úrady práce fungujú aj počas lockdownu

5.1.2021 (Webnoviny.sk) - Chod Úradov práce, sociálnych vecí a rodiny je zabezpečený aj počas lockdownu tak, aby nebolo žiadnym spôsobom ovplyvnené vyplácania finančných príspevkov v rámci projektu Prvá pomoc + ani žiadnych iných projektov, príspevkov ani dávok, ktoré Úrady PSVR v zmysle zákona musia vyplácať.

Konštatovala to v pondelok pre agentúru SITA Mária Hrehová poverená riadením kancelárie generálneho riaditeľa a generálneho tajomníka služobného úradu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. Hrehová reagovala na informácie, že viaceré úrady práce na základe uznesenia vlády oznámili klientom, že v období lockdownu od 4. januára do 24. januára 2021, sa v pracovné dni upravujú ich úradné hodiny na nestránkový deň.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Aj napriek nestránkovým dňom na úradoch práce počas lockdownu je podľa Hrehovej na recepcii/podateľni úradov zabezpečené podpisovanie dohôd (dodatkov) k prebiehajúcim projektom a zamestnávateľom sa aj v tomto období snažia úrady vychádzať maximálne v ústrety. "Z dôvodu zhoršenej epidemiologickej situácie na Slovensku si však dovoľujeme požiadať všetkých klientov, aby, pokiaľ je to možné, využili inú ako osobnú formu kontaktu s úradom. Teda napríklad e-mailovú alebo telefonickú komunikáciu," dodala pre agentúru SITA Hrehová.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, štátna pomoc, úrad práce
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyplácanie prvej pomoci nemá byť ohrozené, úrady práce fungujú aj počas lockdownu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.