Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Výkonný riaditeľ TikToku rezignoval na svoju funkciu, dohnala ho k tomu Trumpova politika

 Webnoviny  27. august 2020  184
Výkonný riaditeľ TikToku rezignoval na svoju funkciu, dohnala ho k tomu Trumpova politika

27.8.2020 (Webnoviny.sk) - Výkonný riaditeľ videoaplikácie TikTok vo štvrtok rezignoval na svoj post. Stalo sa tak v čase, keď USA tlačia na firmu, aby predala svoje americké operácie. Biely dom považuje čínsku aplikáciu za bezpečnostnú hrozbu.

Kevin Mayer v liste zamestnancom napísal, že sa rozhodol odísť, keďže sa "politické prostredie výrazne zmenilo". Na svojom poste pôsobil od mája. Predtým bol vysokopostaveným predstaviteľom The Walt Disney Company. "Uznávame, že politická dynamika uplynulých mesiacov výrazne zmenila Kevinovu úlohu a plne rešpektujeme jeho rozhodnutie," vyjadrili sa zástupcovia TikToku.

Rezignácia prišla po tom, ako americký prezident Donald Trump nariadil zakázať aplikáciu, ak jej materská firma ByteDance do 90 dní nepredá americké operácie americkej spoločnosti. O kúpe v súčasnosti rokuje Microsoft.

Viac k témam: rezignácia, TikTok
Zdroj: Webnoviny.sk - Výkonný riaditeľ TikToku rezignoval na svoju funkciu, dohnala ho k tomu Trumpova politika © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.