Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daň

 Webnoviny  18. august 2021  115
Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daň

18.8.2021 (Webnoviny.sk) - Po nedeľnej očkovacej lotérii jedna výherkyňa získala 101-tisíc eur. Zo sumy nad 350 eur jej však odpočítajú 19-percentnú daň. Ide o štandardný proces zrážkovej dane.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku


Očkovacia prémia sa totiž zdaňuje ako finančná výhra v bežnej súťaži. V prípade 100-eurových výhier táto podmienka neplatí. Výhra v hodnote menej ako 350 eur je oslobodená od dane.

„V prípade sprostredkovateľského bonusu nejde o výhru, ale o bonus, ktorý nebude podliehať zdaneniu,“ doplnilo pre agentúru SITA tlačové oddelenie ministerstva financií.

Očkovacia lotéria začala v nedeľu večer 15. augusta. Už hneď po prvom večeri sa objavili kontroverzné situácie, keď napríklad jedna súťažiaca prišla o výhru 400-tisíc eur. Jej televízny signál cez internet mal omeškanie, a teda nevidela na obrazovke heslo, ktoré mala do telefónu povedať v časovom limite.

Viac k témam: daň, očkovacia lotéria, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.