Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Volkswagen vykonal už viac ako 50-tisíc testov, miera pozitivity sa drží na stabilnej úrovni

 Webnoviny  18. február 2021  38
Volkswagen vykonal už viac ako 50-tisíc testov, miera pozitivity sa drží na stabilnej úrovni

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Volkswagen Slovakia zorganizoval v uplynulých mesiacoch vo vlastnej réžii 9 kôl plošného testovania zamestnancov antigénovými testami, z toho sedemkrát v Bratislave a dvakrát v Martine.

Ako uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, celkovo bolo vykonaných viac ako 54 000 antigénových testov a miera pozitivity sa v posledných kolách držala na stabilnej úrovni okolo 0,8 percenta. Testovanie sa uskutočnilo počas tohto týždňa v závodoch v Bratislave aj Martine, využilo ho približne 6 000 pracovníkov.

Viac o téme: KoronavírusVolkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 miliardy eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Volkswagen vykonal už viac ako 50-tisíc testov, miera pozitivity sa drží na stabilnej úrovni © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.