Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu

 Webnoviny  21. august 2020  132
Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu

21.8.2020 (Webnoviny.sk) - Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu. Podľa informácií agentúry SITA sa má týkať nevýrobnej prevádzky. Automobilka bezodkladne podnikla všetky potrebné kroky na zabránenie šírenia vírusu a prípad bol riešený s príslušným úradom verejného zdravotníctva.

Viac o téme: Koronavírus


Bol identifikovaný okruh osôb blízkeho kontaktu, ktoré boli ponechané v domácej izolácii, bolo iniciované testovanie a priestory danej prevádzky boli dodatočne vydezinfikované. Údajne nebolo nutné prerušenie činnosti danej prevádzky.

Informáciu potvrdila aj samotná fabrika. "Spoločnosť Volkswagen Slovakia eviduje jeden prípad pozitívne testovaného zamestnanca na ochorenie Covid-19. Ide o osobu z nevýrobnej prevádzky, ktorá bola testovaná ako dohľadaný kontakt," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa automobilky Lucia Makayová. Ako dodala, v súlade s oficiálnymi usmerneniami štátnych inštitúcií boli bezodkladne podniknuté všetky potrebné opatrenia.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Volkswagen Slovakia eviduje prvý pozitívny prípad nového koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.