Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Volkswagen otestoval viac ako deväťtisíc ľudí, pozitívnych nebolo ani jedno percento

 Webnoviny  12. január 2021  64
Volkswagen otestoval viac ako deväťtisíc ľudí, pozitívnych nebolo ani jedno percento

12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Možnosť dobrovoľne sa otestovať na ochorenie COVID-19 využilo v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia v pondelok vyše 9 500 osôb. Pozitívne testovaných bolo približne 0,66 percenta z nich. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, v tejto súvislosti fabrika neeviduje negatívne dopady na výrobu.

Spoločnosť je v prípade potreby pripravená testovať zamestnancov opakovane. Rozhodujúca je podľa Makayovej dostupnosť antigénových testov. "V tomto smere by sme privítali väčšiu flexibilitu a podporu zo strany úradov. Zároveň by nám pomohli jasnejšie a skoršie poskytnuté usmernenia a rámce k jednotlivým plánovaným testovaniam," dodala hovorkyňa.

Viac o téme: KoronavírusVolkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 miliardy eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: antigénové testy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Volkswagen otestoval viac ako deväťtisíc ľudí, pozitívnych nebolo ani jedno percento © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.