Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť

 Webnoviny  12. december 2023  152  
Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť

12.12.2023 (SITA.sk) - Vláda SR na utorkovom výjazdovom rokovaní v Trenčíne vyjadrila znepokojenie nad stagnáciou procesu transformácie uhoľného regiónu horná Nitra v priebehu predchádzajúceho volebného obdobia.

Ministrovi investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a ministerke hospodárstva uložila úlohu prijať účinné opatrenia na zásadnú akceleráciu procesu a vytvorenie finančnej schémy s využitím zdrojov Fondu na spravodlivú transformáciu na podporu malých a stredných podnikov.

Päť miliónov pre hokejovú akadémiu


Ministri v prítomnosti prizvaných hostí z oblasti územnej samosprávy prerokovali Analýzu sociálno-ekonomickej situácie Trenčianskeho samosprávneho kraja a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti.

Vláda schválila uvoľnenie 5 miliónov eur na podporu dostavby projektu Hokejovej akadémie v Trenčíne a tiež 200-tisíc eur na projekt vybudovania pamätníka J. M. Hurbana v jeho rodnej obci Beckov.

Úlohy pre ministra dopravy


Viacero úloh po prerokovaní analýzy vyplynulo pre ministra dopravy. V rámci aktualizácie Harmonogramu prípravy a výstavby projektov cestnej infraštruktúry by medzi priority mala byť zaradená výstavba úsekov rýchlostnej cesty R2 a R6 a tiež rekonštrukcia cestného mosta cez rieku Váh v Trenčíne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výjazdové rokovanie vlády v Trenčíne (fotografie)

Vláda tiež upriamuje pozornosť na zabezpečenie začiatku výstavby I. etapy druhej stavby obchvatu Prievidze a zabezpečenie projektovej dokumentácie ku križovatke ciest I/61 a II/516 v Trenčianskej Teplej.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Regionálny rozvoj
Zdroj: SITA.sk - Vládu znepokojuje stagnácia v transformácii hornonitrianskeho uhoľného regiónu, proces chce zrýchliť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.