Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia sa oficiálne prepadla do recesie, jej ekonomika sa zmenšila o takmer 20 percent

 Webnoviny  30. september 2020  55
Veľká Británia sa oficiálne prepadla do recesie, jej ekonomika sa zmenšila o takmer 20 percent

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Britská ekonomika sa v druhom kvartáli prepadla do recesie. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku sa zmenšila o 19,8 %. Vyplýva to z aktualizovaných údajov, ktoré zverejnil v stredu britský štatistický úrad. Ekonomiku v sledovanom období naplno zasiahli reštriktívne opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Pokles bol miernejší než augustový odhad, podľa ktorého hrubý domáci produkt (HDP) krajiny klesol o 20,4 percenta. Prepad bol napriek tomu najvýraznejší od začiatku zberu údajov a zároveň najhlbší medzi poprednými rozvinutými ekonomikami.

V prvom štvrťroku HDP podľa revidovaných údajov klesol o 2,5 percenta namiesto skoršie uvádzaných 2,2 percenta. Krajina sa tak ocitla v recesii, ktorú ekonómovia zvyčajne definujú ako pokles hospodárstva vo dvoch za sebou nasledujúcich štvrťrokoch.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: ekonomická recesia, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia sa oficiálne prepadla do recesie, jej ekonomika sa zmenšila o takmer 20 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.