Piatok, 22. november 2024
Zamračené -0,5 °C
Mimoriadne správy
- Moskva na Ukrajine stratila ďalších viac ako tisíc vojakov, prišla aj o bojové vozidlá a delostrelectvo
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
- Rusi vo vojne proti Ukrajine prvýkrát použili medzikontinentálnu raketu
- Po tragédii na železničnej stanici v srbskom Novom Sade zatkli 11 ľudí
Problémy so splácaním svojich záväzkov má na Slovensku podľa prieskumu okolo 36 % ľudí.
BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) - Svoju znalosť finančných produktov hodnotí ako základnú 57 % Slovákov. Ako ďalej vyplynulo z prieskumu spoločnosti Millward Brown pre firmu Kruk, ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, štyri percentá opýtaných Slovákov sa v ponukách bánk a ďalších finančných inštitúcií nevyznajú a potrebujú pomoc s vysvetlením ich podmienok. Viac ako tretina Slovákov sa potom plne spolieha na svoje znalosti v oblasti bežných a sporiacich účtov, poistiek, pôžičiek, či investícií.Problémy so splácaním svojich záväzkov má na Slovensku podľa prieskumu okolo 36 % ľudí. Najčastejšie ide o omeškanie so splátkami rádovo o niekoľko dní. Výnimkou nie sú ale ani nezaplatené účty, ktoré sú po splatnosti niekoľko mesiacov či rokov. Do tejto kategórie spadajú zhruba 4 % respondentov. Zatiaľ čo muži sú najčastejšie v omeškaní so splátkami úverov a bankových pôžičiek, ženy majú problémy i s platením účtov za mobilné telefóny a so splátkami pôžičiek od rodiny a priateľov.
Každý štvrtý Slovák by v prípade platobnej neschopnosti použil predovšetkým svoje úspory. Každý piaty Slovák by informoval svojho veriteľa o svojej finančnej situácii a snažil by sa dohodnúť úpravu výšky splátok podľa svojich súčasných možností. Devätnásť percent respondentov by vyhľadalo pomoc u rodiny alebo priateľov. Na úspory sa spoliehajú predovšetkým muži, ženy vidia riešenie i v znížení svojich výdavkov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Dane z nehnuteľností sa u nás zvýšili najviac od roku 2013Nasledujúci článok
Využili ste už P2P pôžičky? Väčšina Slovákov o nich nepočula