Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Šachová legenda Judit Polgárová odmietla ponuku stať sa maďarskou prezidentkou
- Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
- Útok na linkový autobus v ukrajinsko-ruskom pohraničí zabil podľa Moskvy päť osôb vrátane dieťaťa
- Nový premiér sľúbil 10-ročný plán na oživenie Británie, boj proti bezdomovectvu aj neochvejnú podporu Ukrajiny
- Washington obvinil Kubu z desaťročia trvajúcej špionáže proti Spojeným štátom
V Nemecku zatkli pre emisné podvody Ruperta Stadlera, šéfa automobilky Audi
Webnoviny 18. jún 2018 836
BERLÍN 18. júna (WebNoviny.sk) - Nemecké úrady v pondelok zadržali generálneho riaditeľa spoločnosti Audi Ruperta Stadlera, ktorý čelí vyšetrovaniu v kauze falšovania emisných testov. Agentúre DPA to potvrdil materský koncern automobilky, skupina Volkswagen. Minulý týždeň mníchovská prokuratúra u Stadlera vykonala domovú prehliadku.
Odporúčame:
Nemecko prikázalo Daimleru zvolať na opravy stotisíce áut, dôvodom je softvér na kontrolu emisií
Vyšetrovanie šéfa automobilky Audi, ktorá je dcérskou spoločnosťou Volkswagenu, sa sústreďuje na vozidlá predané v Európe. Predpokladá sa, že autá boli vybavené softvérom, ktorý vypínal kontrolu emisií počas bežnej premávky. Celkovo sa vyšetrovanie zameriava na zhruba 20 osôb.
Volkswagen v kauze falšovania emisných testov v USA priznal, že sa dopustil trestných činov, a americké úrady obvinili deviatich manažérov automobilky vrátane bývalého generálneho riaditeľa Martina Winterkorna. Dvoch manažérov Volkswagenu v USA odsúdili na trest odňatia slobody. Winterkorn a ďalší manažéri však zostávajú v Nemecku a na trestné stíhanie ich pravdepodobne nevydajú.
Viac k témam: Audi, automobilka, emisná kontrola, nemecká polícia, Nemecko, Rupert Stadler, súd, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku zatkli pre emisné podvody Ruperta Stadlera, šéfa automobilky Audi © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ambulantné pohotovostné služby sa od júla skrátia, no podľa ministerky Kalavskej budú zabezpečenéNasledujúci článok
Európska únia o rok predĺžila sankcie voči Krymu
PS reaguje na podozrenia z odpočúvania vo FPU. Tému otvorí na parlamentnom výbore
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Trump pohrozil Kanade vyššími clami pre dym z lesných požiarov