Pondelok, 19. máj 2025
Mimoriadne správy

V Lučenci vznikne vyše sto nových pracovných miest, firma požiadala Slovensko o investičnú pomoc

 Webnoviny   9. júl 2018  542  
V Lučenci vznikne vyše sto nových pracovných miest, firma požiadala Slovensko o investičnú pomoc

BRATISLAVA 9. júla (WebNoviny.sk) - V Lučenci by malo vzniknúť 105 nových pracovných miest. Spoločnosť Adient Slovakia totiž plánuje rozšíriť závod na výrobu a montáž penových dielcov pre automobilový priemysel. Do rozšírenia výroby chce firma investovať 3,5 milióna eur.

Ako informovalo Ministerstvo hospodárstva SR, investor od štátu požaduje poskytnutie investičnej pomoci v objeme 1,150 milióna eur. Všetka investičná pomoc by mala byť vo forme dotácie na obstaranie dlhodobého hmotného majetku.

Odporúčame:
Vláda schválila akčný plán pre okres Medzilaborce, preinvestuje sa takmer 40 miliónov eur

Rezort hospodárstva navrhuje vláde schváliť štátnu pomoc pre spoločnosť Adient Slovakia. Požadovaná investičná pomoc na jedno vytvorené nové pracovné miesto predstavuje takmer 11 tisíc eur.

Spoločnosť Adient Slovakia je členom medzinárodnej skupiny Adient, ktorá bola odčlenená od skupiny Johnson Controls International. Firma má na Slovensku tri závody v Lučenci, Žiline a v Lozorne, v ktorých vyrába interiérové diely pre osobné automobily. Spoločnosť má taktiež servisné centrum v Bratislave a inžinierske centrum v Trenčíne.

Viac k témam: autá, automotive, Lučenec, Ministerstvo hospodárstva SR, pracovné miesto
Zdroj: Webnoviny.sk - V Lučenci vznikne vyše sto nových pracovných miest, firma požiadala Slovensko o investičnú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.