Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  3,9 °C
Mimoriadne správy

V Bruseli bola vážna diskusia o zmene rozpočtu EÚ, povedal Fico a vraj sú len dve možnosti

 Webnoviny  27. október 2023  200  
V Bruseli bola vážna diskusia o zmene rozpočtu EÚ, povedal Fico a vraj sú len dve možnosti

27.10.2023 (SITA.sk) - V Bruseli bola včera v noci vážna diskusia o zmene rozpočtu. Informoval o tom predseda vláda Robert Fico s tým, že okrem iných priorít je návrh, aby do roku 2027 poputovalo 50 miliárd eur na pomoc Ukrajine. Podľa Fica sú iba dve možnosti, a to buď zosekať rozpočet, alebo do neho prispieť viac z národných rozpočtov.

Devastované slovenské financie


Vo svojom vystúpení v Bruseli predseda vlády zdôraznil, že je pripravený podporiť v nasledujúcich štyroch rokoch navýšenie príspevku do rozpočtu EÚ o približne 400 miliónov eur, aj napriek tomu, že sú slovenské verejné financie devastované.

Nebudeme rešpektovať žiadne škrty v EÚ fondoch určených na podporu poľnohospodárov a odstraňovanie rozdielov," doplnil Fico a ďalej zdôraznil, že navýšený rozpočet EÚ bude použitý na zvýšenie konkurencieschopnosti EÚ a na boj proti nelegálnej migrácii.

Brutálna podpora Ukrajiny


„Ukrajina patrí medzi najskorumpovanejšie krajiny na svete a jej brutálnu finančnú podporu podmieňujeme garanciami, že európske peniaze vrátane slovenských nebudú spreneverené, a že časť z týchto zdrojov bude použitá na obnovu slovenskej infraštruktúry v prihraničných oblastiach a na podporu slovenských firiem pri obnove Ukrajiny," uzavrel Fico.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Robert Fico na samite EÚ v Bruseli (fotografie)

Viac k témam: Členské štáty, Eurozóna, Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), podpora ukrajiny, predseda Smeru, Rozpočet Európskej únie
Zdroj: SITA.sk - V Bruseli bola vážna diskusia o zmene rozpočtu EÚ, povedal Fico a vraj sú len dve možnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.