Utorok, 22. jún 2021
Jasno  23,1 °C
Mimoriadne správy

ÚVO preukázal pri budovaní parku pre Jaguar porušenie zákona, štátna firma MH Invest zvýhodnila Bonul

 Webnoviny  18. marec 2021  62
ÚVO preukázal pri budovaní parku pre Jaguar porušenie zákona, štátna firma MH Invest zvýhodnila Bonul

18.3.2021 (Webnoviny.sk) - Pri budovaní cestnej infraštruktúry v Strategickom priemyselnom parku Nitra porušila podľa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) štátna firma MH Invest zákon a okrem iného zvýhodnila Bonul. Ako ďalej na sociálnej sieti upozornila Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu, ide o zákazku za 186 mil. eur. Štátna firma sa proti rozhodnutiu odvolala, takže ešte nie je právoplatné.

„Ide už o druhý podnet v kauze výstavby Jaguaru, kde nám ÚVO vyhovel. Celkom išlo o zákazky za 400 miliónov eur, ktoré boli podľa nás šité na mieru konkrétnych dodávateľov," uviedla Petková s tým, že okrem pokuty pre štátnu firmu môže mať celá vec aj inú dohru. Úrad totiž svoje zistenia odstúpil v prvom prípade už aj prokuratúre.

Nadácia Zastavme korupciu dlhodobo poukazuje, že s výstavbou priemyselného parku pre automobilku Jaguar Land Rover pri Nitre nemusí byť všetko v poriadku. Súťaž sa podľa nich iba predstierala a peniaze mali dostať vopred vybrané firmy. Celkovo podala na úrad tri podnety týkajúce sa 433 mil. eur.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko aj MH Invest.

Viac k témam: automobilka, priemyselný park, priemyselný park Nitra - Sever, výstavba
Zdroj: Webnoviny.sk - ÚVO preukázal pri budovaní parku pre Jaguar porušenie zákona, štátna firma MH Invest zvýhodnila Bonul © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.