Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami

 Webnoviny  27. marec 2021  37
USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami

27.3.2021 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty americké hrozia Rakúsku a ďalším piatim krajinám, ktoré zaviedli mimoriadne dane na zisky technologických gigantov ako Facebook a Google odvetnými clami. Informovala o tom v sobotu rakúska tlačová agentúra APA.

Takzvaná digitálna daň v Rakúsku, Indii, Taliansku, Španielsku, Turecku a Veľkej Británii diskriminuje americké podniky a znamená tiež porušenie pravidiel medzinárodného obchodu, uviedla splnomocnenkyňa federálnej vlády pre obchodné záležitosti Katherine Taiová.

Ako dodala, Washingtom má v spore záujem o dosiahnutie „medzinárodného konsenzu“ v zmysle pravidiel Organizácie pre ekonomickú spoluprácu rozvoj (OECD). V prechodnom období však USA podľa nej nevylučujú odvetné kroky vrátane uvalenia mimoriadnych ciel.

Viac k témam: clá, digitálna daň, medzinárodný obchod
Zdroj: Webnoviny.sk - USA hrozí šiestim krajinám, ktoré zaviedli dodatočné zdanenie ziskov Facebooku a Googlu, odvetnými clami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.