Piatok, 7. máj 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

USA a Únia dočasne pozastavia všetky clá uvalené v súvislosti so subvenciami pre Boeing a Airbus

 Webnoviny   5. marec 2021  77
USA a Únia dočasne pozastavia všetky clá uvalené v súvislosti so subvenciami pre Boeing a Airbus

5.3.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a americký prezident Joe Biden sa počas piatkového telefonátu dohodli, že na počiatočné obdobie štyroch mesiacov pozastavia všetky clá uvalené v súvislosti so spormi o subvencie pre výrobcov lietadiel Airbus a Boeing. Informoval o tom oficiálny web výkonného orgánu Európskej únie.

Témou bola aj pandémia


Podľa 62-ročnej nemeckej političky predstavuje tento krok „vynikajúcu správu pre podniky a priemyselné odvetvia na oboch stranách Atlantiku a veľmi pozitívny signál pre hospodársku spoluprácu v nasledujúcich rokoch“.

Von der Leyenová a Biden diskutovali o mnohých výzvach, ktoré EÚ a USA spoločne zdieľajú - predovšetkým o pandémii koronavírusu, vývoji vakcín a zlepšení zdravotnej bezpečnosti po celom svete.

Budúcnosť hospodárskych vzťahov


„Pozvala som prezidenta Bidena na Svetový zdravotnícky samit, ktorý sa uskutoční 21. mája v Ríme,“ podotkla.

Obaja sa zhovárali aj o budúcnosti hospodárskych vzťahov či zintenzívnení spolupráce pri podpore demokracie.

„Zdieľame strategický pohľad na Rusko. Navrhla som, aby sme úzko koordinovali predovšetkým naše politiky a opatrenia týkajúce sa východnej Európy,“ skonštatovala Von der Leyenová.

Viac k témam: clá, dotácie, subvencie
Zdroj: Webnoviny.sk - USA a Únia dočasne pozastavia všetky clá uvalené v súvislosti so subvenciami pre Boeing a Airbus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.