Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Úrad vlády bude po novom riešiť aj nepriaznivé situácie Rómov či poskytovanie dotácií

 Webnoviny  26. marec 2022  102
Úrad vlády bude po novom riešiť aj nepriaznivé situácie Rómov či poskytovanie dotácií

26.3.2022 (Webnoviny.sk) - Poskytovanie dotácií na účel sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenie mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity prejde pod Úrad vlády SR (ÚV SR).

Vyplýva to z novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Úradu vlády SR, ktorú schválil parlament. Za prijatie novely hlasovalo 80 poslancov zo 127 prítomných.

Rozhodnutie nadväzuje na prechod Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity z rezortu vnútra na ÚV SR. Zároveň sa v predmetných ustanoveniach urobilo niekoľko zmien na základe aplikačnej praxe a integračných potrieb marginalizovaných rómskych komunít, najmä doplnenie nových dotačných titulov.

Ide napríklad o dotačný titul obstarania bytov na komunitnom participatívnom systéme, odstraňovanie následkov mimoriadnych udalostí či podporu pôdohospodárskej výroby, výrobných činností a služieb s cieľom zlepšenia základných funkcií, životných podmienok a sebestačnosti urbanistických sídiel marginalizovaných rómskych komunít.

Okrem toho sa v zákone o poskytovaní dotácií v pôsobnosti úradu vlády zosúladila terminológia so zákonom o športe.

Viac k témam: Dotácie, Marginalizované rómske komunity (MRK), Novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrad vlády bude po novom riešiť aj nepriaznivé situácie Rómov či poskytovanie dotácií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.