Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Úrad priemyselného vlastníctva opäť pomôže slovenským podnikateľom získať peniaze na ochranu duševného vlastníctva

 Webnoviny  27. apríl 2023  183  
Úrad priemyselného vlastníctva opäť pomôže slovenským podnikateľom získať peniaze na ochranu duševného vlastníctva

27.4.2023 (SITA.sk) - Úrad priemyselného vlastníctva SR (ÚPV SR) opätovne pomôže získať podnikateľom výraznú finančnú podporu pri ochrane ich duševného vlastníctva. Cieľom tohto grantového programu je pomoc malým a stredným podnikom v Európskej únii.

Vďaka tomuto fondu je možné ušetriť 1 000 eur pri registrácii ochrannej známky alebo dizajnov na národnej, európskej alebo medzinárodnej úrovni. Informovala o tom Jana Záchenská z ÚPV SR.

Pomôžu aj šľachtiteľom


Grant preplatí 75 percent poplatkov pri zápise ochrannej známky a dizajnu na národnej alebo európskej úrovni a 50 percent poplatkov pri zápise ochrannej známky a dizajnu na medzinárodnej úrovni.

V tomto roku bude fond po prvýkrát pokrývať aj poplatky za európske patentové prihlášky s cieľom stimulovať inovácie a tiež poplatky za ochranu odrôd rastlín.

Týmto pomôže šľachtiteľom pri pestovaní plodín a iných rastlín odolnejších voči suchu a škodcom, čím prispeje k zelenému prechodu EÚ a potravinovej bezpečnosti.

Dva nové granty


Od štvrtka 27. apríla je možné požiadať o dva nové granty. Podnikatelia môžu požiadať o 1 500 eur na poplatky spojené s podaním národnej a európskej patentovej prihlášky a 225 eur na registráciu nových odrôd rastlín na Úrade Spoločenstva pre odrody rastlín.

„Financie sú administrované Úradom Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO), avšak my vás radi nasmerujeme a pomôžeme vám ako tieto prostriedky získať. Viac informácií o možnosti získať finančnú podporu nájdete na stránkach ÚPV SR alebo priamo EUIPO. S prípadnými otázkami sa môžete obrátiť na Informačné centrum, kde vám ochotne pomôžeme a vysvetlíme detaily,“ dodala Záchenská.

Viac k témam: Duševné vlastníctvo
Zdroj: SITA.sk - Úrad priemyselného vlastníctva opäť pomôže slovenským podnikateľom získať peniaze na ochranu duševného vlastníctva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.