Štvrtok, 30. júl 2026
Mimoriadne správy
- Maďarsko musí pre nízky stav Dunaja úplne odstaviť jadrovú elektráreň Paks
- Turecko vyslalo stíhačky F-16 na ochranu vzdušného priestoru Pobaltia
- Islamský štát sa prihlásil k vražde predstaviteľa afganského vládnuceho hnutia Taliban
- Krym trápia dronové útoky, výpadky elektriny aj „cesta smrti“. Liter benzínu za zhruba 2,80 eur
- Z japonského obchodného centra zničeného výbuchom po zemetrasení zachránili všetkých 25 mačiek
Uberisti dane platia, taxislužby by bolo dobré deregulovať, myslí si Kažimír
Webnoviny 30. apríl 2017 807
BRATISLAVA 30. apríla (WebNoviny.sk) - Taxislužby by sa mali deregulovať. Myslí si to minister financií Peter Kažimír. Ako povedal, znížili by sa tak náklady na fungovanie klasických taxikárov a zabezpečilo by to férovú súťaž.
Uberisti dane platia
Reagoval tak na protesty taxikárov voči službe Uber. Ako však dodal, tieto nariadenia sú v kompetencii rezortu dopravy a tých, ktorí sa zaoberajú reguláciou taxislužieb. V kompetencii rezortu financií je však správa daní. V tomto smere v pôsobení Uberu porušovanie zákonov Kažimír nevidí.
Odporúčame:
Bratislavskí taxikári protestovali pri ministerstve dopravy, vadí im podnikanie konkurencie
"Podľa našich šetrení tí, čo jazdia pre Uber, si plnia svoje daňové povinnosti. Nehovorím, že to je 100-percentná záležitosť, ale väčšinové poznanie na našej strane je také, že tí, ktorí pracujú pre Uber, si svoje daňové a odvodové povinnosti plnia," povedal.
Diery v daňovej legislatíve
Problémom však z jeho pohľadu je samotná spoločnosť Uber, ktorá nezdaňuje príjmy, ktoré vygeneruje na Slovensku, v našej krajine. Podľa Kažimíra tak využíva diery v medzinárodnej daňovej legislatíve. Aj to by sa však mohlo zmeniť.
"A to už je nielen otázka slovenskej legislatívy, ale aj európskej legislatívy. Nádejame sa a máme celkom veľkú ambíciu, že by nadnárodná spoločnosť Uber, myslím, že momentálne so sídlom v Holandsku, to čo bude chcieť zinkasovať na Slovensku, aby aj zdanila na Slovensku. To je náš prvotný cieľ," dodal minister financií.
Viac k témam: dane, Ministerstvo financií SR, Peter Kažimír, taxikári, Uber
Zdroj: Webnoviny.sk - Uberisti dane platia, taxislužby by bolo dobré deregulovať, myslí si Kažimír © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ministerstvo financií pripravuje opatrenia na efektívnejší výber daníNasledujúci článok
Úroky budú postupne rásť, tento rok sa očakáva ešte stabilizácia
Útočník z Berlína sa pred smrtiacim útokom prihlásil k Islamskému štátu
Pellegrini navštívil v Pekingu aj technologické centrum, zaujali ho najmä roboty používané v zdravotníctve
Labute tu nie sú symbolom nežnosti. Sú zbraňou. Fantasy novinka Zrada čiernej labute