Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

U. S. Steel Košice zisťoval záujem zamestnancov o vakcínu, zaočkovať by sa dalo takmer 80 percent

 Webnoviny  21. január 2021  44
U. S. Steel Košice zisťoval záujem zamestnancov o vakcínu, zaočkovať by sa dalo takmer 80 percent

21.1.2021 (Webnoviny.sk) - V košickej spoločnosti U. S. Steel (USSK) by s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 súhlasilo 78 percent zamestnancov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý sa v týchto dňoch uskutočnil v USSK a zúčastnilo sa ho viac ako 3400 zamestnancov. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

Akonáhle bude vakcína dostupná, zaočkovať by sa dalo 2679 zamestnancov, ktorí sa zúčastnili prieskumu. S očkovaním nesúhlasilo 468 a nerozhodnutých bolo 286 zamestnancov.

Viac o téme: KoronavírusV areáli USSK naďalej prebieha testovanie zamestnancov, ich rodinných príslušníkov a ľudí z okolia. „Za včerajšok prišlo na verejné testovacie miesto v U. S. Steele Košice opäť viac ako tisíc ľudí. Nárast záujmu o testovanie až o 30 percent oproti bežným dňom cítime od utorka. Priebežné testovanie pomáha identifikovať pozitívne prípady a zabezpečiť ich karanténu a pretestovanie kolegov či príbuzných,“ uviedol Bača.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - U. S. Steel Košice zisťoval záujem zamestnancov o vakcínu, zaočkovať by sa dalo takmer 80 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.