Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

U. S. Steel Košice pristupuje k vývoju situácie opatrne, v karanténe má vyše 50 zamestnancov

 Webnoviny  22. október 2020  84
U. S. Steel Košice pristupuje k vývoju situácie opatrne, v karanténe má vyše 50 zamestnancov

22.10.2020 (Webnoviny.sk) - V spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) evidujú k 22. októbru 55 aktívnych prípadov s pozitívnym testom na COVID–19. Ďalších 34 zamestnancov, ktorí boli infikovaní, sa vracia po preliečení do práce. Agentúru SITA o tom informoval hovorca USSK Ján Bača.

„Situácia v U. S. Steele Košice je stabilizovaná Sme však veľmi opatrní pri akýchkoľvek predpokladoch vývoja. Čo sa týka testovania, máme pokryté kritické uzly vo firme a ak by bolo rozhodnuté o celoplošnom testovaní, budeme súčinní,“ uviedol Bača.

Ako ďalej informoval, takmer všetci infikovaní boli identifikovanými blízkymi kontaktmi už predtým nájdených pozitívnych prípadov.

„Vďaka tomu sme boli schopní veľmi rýchlo nájsť blízke kontakty a zabezpečiť okamžitú karanténu. Kolegovia z výroby sú veľmi pružní a našli spôsob, ako prevádzkovať kritické technologické uzly tak, aby to nemalo žiaden vplyv na produkciu. Naši zákazníci dostávajú načas všetko, čo si objednali,“ dodal Bača.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, priemyselná výroba
Zdroj: Webnoviny.sk - U. S. Steel Košice pristupuje k vývoju situácie opatrne, v karanténe má vyše 50 zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.