Utorok, 22. október 2019
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Twitter zakázal dehumanizujúce prejavy voči náboženským skupinám

 Webnoviny  10. júl 2019  33
Twitter zakázal dehumanizujúce prejavy voči náboženským skupinám

10.7.2019 (Webnoviny.sk) - Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter zakázala nenávistné prejavy namierené proti náboženským skupinám, ktoré obsahujú dehumanizujúci jazyk.

Od utorka sú tak zakázané príspevky, ktoré prirovnávajú náboženské skupiny k podľuďom či škodcom. Už skôr pritom boli na sieti zakázané nenávistné prejavy voči jednotlivým náboženským prívržencom.

Twitter, rovnako ako ďalšie sociálne platformy vrátane Facebooku a YouTube, čelil kritike za šírenie obťažovania a urážlivého jazyka na svojej sieti. Najnovšie opatrenie zaviedol po tom, čo tisícky používateľov odpovedali na jeho výzvu, ako by rozšírili jeho politiku týkajúcu sa nenávistných prejavov.

Spoločnosť tvrdí, že tiež možno zakáže podobné prejavy zamerané na ďalšie skupiny definované napríklad rodom, rasou alebo sexuálnou orientáciou.

Viac k témam: Twitter
Zdroj: Webnoviny.sk - Twitter zakázal dehumanizujúce prejavy voči náboženským skupinám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.