Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Tržby maloobchodníkov v rámci Únie v septembri klesli, ale na Slovensku stúpli. Lepšie bolo len Estónsko

 Webnoviny   5. november 2021  82
Tržby maloobchodníkov v rámci Únie v septembri klesli, ale na Slovensku stúpli. Lepšie bolo len Estónsko

5.11.2021 (Webnoviny.sk) - Maloobchodné tržby v eurozóne podľa sezónne upravených údajov v septembri medzimesačne oslabili o 0,3 percenta a v rámci celej Európskej únie (EÚ) sa zmenšili o 0,2 percenta.

Medziročne maloobchod eurozóny podľa kalendárne upravených údajov v septembri vzrástol o 2,5 percenta a v rámci celej EÚ sa zvýšil o 3,2 percenta. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najhorší pokles bol v Nemecku


Slovenské maloobchodné tržby medzimesačne stúpli o 2,9 percenta, čo bol v rámci krajín Európskej únie druhý najsilnejší rast.

Viac posilnili iba v Estónsku, a to o 7,1 percenta. Na treťom najlepšom mieste bolo Luxembursko s rastom o 2,3 percenta.

Najhorší pokles, v rámci krajín, z ktorých boli údaje k dispozícii, bol v Nemecku (-2,5 %), Fínsku (-1,9 %) a Holandsku (-1,2 %).

Medziročne boli najlepší Slovinci


Medziročne maloobchodné tržby v septembri najviac posilnili v Slovinsku (17,1 %), Estónsku (16,8 %) a na Malte (15 %). Na Slovensku maloobchod medziročne vzrástol o 5,3 percenta.

Najvýraznejšie maloobchod medziročne klesol v Nemecku (-1,1 %), Rakúsku (-0,3 %) a v Španielsku (-0,1 %).

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Maloobchod, Obchod
Zdroj: Webnoviny.sk - Tržby maloobchodníkov v rámci Únie v septembri klesli, ale na Slovensku stúpli. Lepšie bolo len Estónsko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.