Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Tržby cestovnej kancelárie TUI prekonali predpandemickú úroveň, zvýšili sa napriek rastúcej inflácii

 Webnoviny   8. február 2022  46
Tržby cestovnej kancelárie TUI prekonali predpandemickú úroveň, zvýšili sa napriek rastúcej inflácii

8.2.2022 (Webnoviny.sk) - Cestovná kancelária TUI informovala, že jej rezervácie dovoleniek na najbližšie leto na britskom trhu o 19 percent prekonali predpandemickú úroveň. Rast počtu rezervácií nastal napriek tomu, že financie domácností poškodzuje rastúca inflácia.

Nemecká cestovná kancelária konštatovala, že trh Spojeného kráľovstva prekonal jej celkový výkon. Informuje o tom portál news.sky.com.

Spoločnosť TUI zároveň uviedla, že za október až december, čiže vo svojom účtovnom prvom kvartáli, jej celkové tržby dosiahli úroveň 2,4 miliardy eur. V rovnakom období pred rokom boli len v sume 1,9 miliardy eur. Firma poskytla služby pre 2,3 milióna zákazníkov, čo bol medziročný rast o 1,7 milióna. To jej pomohlo medziročne zredukovať stratu na polovicu, a to na 386,5 milióna eur.

Viac k témam: Cestovná kancelária, Tržby
Zdroj: Webnoviny.sk - Tržby cestovnej kancelárie TUI prekonali predpandemickú úroveň, zvýšili sa napriek rastúcej inflácii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.