Utorok, 11. máj 2021
Jasno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Trnavská automobilka Stellantis zastavuje výrobu, pre COVID-19 jej chýbajú dielce

 Webnoviny  14. marec 2021  46
Trnavská automobilka Stellantis zastavuje výrobu, pre COVID-19 jej chýbajú dielce

14.3.2021 (Webnoviny.sk) - Trnavská automobilka Stellantis zastavila v sobotu aj v nedeľu výrobu na jednej pracovnej zmene. K rovnakému kroku musí pristúpiť aj v pondelok 15. marca na dvoch pracovných zmenách. Automobilka má podľa jej hovorcu Petra Šveca problémy s nedostatkom polovodičových komponentov nevyhnutných pre výrobu. Spôsobila ich COVID kríza u dodávateľov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuAutomobilka podľa Šveca intenzívne pracuje na možnostiach dodania potrebných dielcov a o vývoji situácie bude informovať svojich zamestnancov.

Spoločnosť Stellantis vznikla 16. januára spojením skupín Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Groupe PSA, jej súčasťou je aj trnavská automobilka.

Viac k témam: automobil, automobilový priemysel, COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavská automobilka Stellantis zastavuje výrobu, pre COVID-19 jej chýbajú dielce © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.