Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Tripartita rokovala o úprave dôchodkového systému, diskusia bude pokračovať

 Webnoviny  24. máj 2021  41
Tripartita rokovala o úprave dôchodkového systému, diskusia bude pokračovať

24.5.2021 (Webnoviny.sk) - K návrhu ústavného zákona o primeranom hmotnom zabezpečení v starobe sa ešte bude ďalej diskutovať. Vyplýva to zo záverov pondelkového rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR, o ktorých v tlačovej správe informovalo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Návrh ústavného zákona podľa rezortu práce vychádza z programového vyhlásenia vlády, v ktorom sa kabinet zaviazal zlepšiť finančnú udržateľnosť dôchodkového systému, zaviesť spravodlivý princíp valorizácie dôchodkov a umožniť pracujúcim deťom prispievať k dôchodku ich rodičov.

Ako ďalej uviedol rezort práce, tripartita sa zhodla na posunutí väčšiny predložených materiálov na ďalšie legislatívne konanie. Ide napríklad o návrh zákona o Národnom inštitúte pre hodnotu a technológie v zdravotníctve, návrh novely zákona o odpadoch i návrh zákona o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti. Členovia tripartity sa zároveň dohodli, že sa v utorok 25. mája stretnú na mimoriadnom zasadnutí, ktorého hlavným bodom bude novela zákona o štátnom rozpočte.

Viac k témam: dôchodkový systém, dôchodky, tripartita
Zdroj: Webnoviny.sk - Tripartita rokovala o úprave dôchodkového systému, diskusia bude pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.