Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Tri známe hotely v Bratislave plánujú hromadné prepúšťania, o prácu príde až 80 ľudí

 Webnoviny  30. september 2020  71
Tri známe hotely v Bratislave plánujú hromadné prepúšťania, o prácu príde až 80 ľudí

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Mestské hotely v Bratislave pristúpia k hromadnému prepúšťaniu, zruší sa zhruba 80 pracovných miest. "Skupina Best Hotel Properties (BHP) ako najväčší zamestnávateľ v hotelierskom segmente na Slovensku musí pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu v bratislavských hoteloch Grand Hotel River Park, Sheraton a Crowne Plaza, ako aj v košickom DoubleTree by Hilton a pravdepodobne zruší spolu okolo 80 pracovných miest," uvádza v tlačovej správe BHP.

„Je to spôsobené najmä tým, že v Bratislavskom kraji je o 82 percent menej hostí než vlani. Počet zahraničných návštevníkov klesol o viac ako 90 percent. To bude mať za následok dlhodobé prevádzkové straty,“ vysvetlil predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

Zoštíhlený režim


Skupina BHP bude v zmysle právnych predpisov riešiť hromadné prepúšťanie aj s príslušným Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. "Hotely budú po ukončení procesu hromadného prepúšťania v zoštíhlenom režime fungovať naďalej," uzavrela spoločnosť.

Grand Hotel River Park je zatvorený od 16. marca nariadením vlády SR a jeho otvorenie je plánované na 9. októbra. "Očakávaný výpadok tržieb na najbližších osem mesiacov po znovuotvorení hotela je 90 percent oproti rovnakému obdobiu minulého roku a v snahe predísť likvidačnej situácii je nevyhnutná zmena organizačnej štruktúry spoločnosti," uvádza BHP.

Nariadením vlády bol zatvorený od 16. marca aj Sheraton Hotel Bratislava a počas päť a pol mesiaca negeneroval tržby. "Hotel sa znovu otvoril 1. septembra a odvtedy zaznamenáva 85-percentný výpadok tržieb. Odhad na najbližších osem mesiacov je pokračujúci prepad tržieb o 85 percent oproti rovnakému obdobiu minulého roku," dodáva BHP.

Od marca negeneroval tržby


Podobná situácia je aj v hoteli Crowne Plaza Bratislava. Ten bol zatvorený nariadením vlády od 16. marca a odvtedy negeneroval tržby. "Od znovuotvorenia hotela 1. septembra zaznamenal 88-percentný výpadok tržieb. Odhad na najbližších osem mesiacov je pokračujúci prepad tržieb o 85 percent oproti rovnakému obdobiu minulého roku," doplnila spoločnosť.

Spoločnosť BHP upozornila na problémy mestských hotelov otvoreným listom vládu SR dňa 4. septembra. V liste podpísanom viacerými organizáciami v cestovnom ruchu priniesla aj zoznam návrhov riešení, ktoré by mohli pomôcť mestským hotelom udržať zamestnanosť.

"Napriek snahe o vyvolanie stretnutia so zástupcami vlády SR, ministerstva dopravy a odborníkmi z oblasti cestového ruchu, a tiež aj napriek viacerým snahám Asociácie hotelov a reštaurácií SR, ktorá rovnako upozorňovala na kritickú situáciu v turizme, napríklad aj zhromaždením pred Úradom vlády SR, predstavitelia BHP sa návrhov riešenia krízovej situácie nedočkali, a preto musia pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu," uviedla spoločnosť.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hromadné prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Tri známe hotely v Bratislave plánujú hromadné prepúšťania, o prácu príde až 80 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.