Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí

 Webnoviny   4. január 2022  58
Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí

4.1.2022 (Webnoviny.sk) - V novembri podalo výpoveď rekordných 4,5 milióna amerických zamestnancov, čo je ďalší signál dôvery v trh práce, ktorý pokračuje v silnom zotavovaní po recesii vyvolanej pandémiou koronavírusu.

Federálne ministerstvo práce ďalej v utorok informovalo, že zamestnávatelia v novembri inzerovali 10,6 milióna voľných pozícií.

Ekonomiku zasiahla krátka recesia


To je síce menej ako 11,1 milióna pracovných miest ponúkaných v októbri, z pohľadu historických štandardov však ide stále o vysoké číslo.

Počet prijatých zamestnancov sa v novembri zvýšil na 6,7 milióna z októbrových 6,5 milióna.

Po nástupe pandémie koronavírusu americkú ekonomiku zasiahla krátka, ale intenzívna recesia.

Zrušili vyše 22 miliónov miest


V marci a apríli 2020 zamestnávatelia zrušili viac ako 22 miliónov pracovných miest a miera nezamestnanosti sa vyšplhala na 14,8 %. Masívne vládne výdavky a zavedenie vakcín podporili rýchle hospodárske zotavenie.

Od apríla 2020 zamestnávatelia vytvorili 18,5 milióna pracovných miest. V porovnaní so stavom pred pandémiou však najväčšej svetovej ekonomike stále chýba 3,9 milióna pozícií.

Viac k témam: Trh práce, Zamestnanci, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Trh práce v USA pokračuje v silnom zotavovaní, zamestnanci podávali rekordné množstvo výpovedí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.