Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,4 °C
Mimoriadne správy

Tipy na autá, ktoré sa najčastejšie na Slovensku berú na leasing

 Futurino  29. február 2020  160
Tipy na autá, ktoré sa najčastejšie na Slovensku berú na leasing

Rozhodli ste sa založiť si firmu a kúpiť do nej nové auto, ale kapitál a financie nie sú na pokrytie všetkých nákladov dostačujúce? V takom prípade sa môžete, a často aj musíte rozhodnúť pre alternatívne riešenie v podobe kúpy auta na splátky.


Výhody sú zrejmé a stále viac podnikateľov sa práve vďaka nim snaží prostredníctvom tejto možnosti zafinancovať kúpu potrebného auta. 


Prečo je auto na leasing dobrou možnosťou?


Peňazí na rozdávanie dnes nemá dosť asi nikto. A určite nie človek, ktorý sa snaží rozumne hospodáriť a strážiť každé jedno euro na účte. V podnikaní platí toto pravidlo dvojnásobne, pretože v záruke je často aj súkromný majetok. 


Operatívny leasing na auto je preto jednou z najlepších možností pre tých, ktorí sa rozhodli podnikať a založiť si novú firmu, v ktorej potrebujú auto. Zároveň to môže byť dobrý spôsob, ako si znížiť počiatočné náklady a využívať pritom komfort všetkých služieb, ktoré vám leasingový plán ponúka. 


Auto na leasing je teda služba, ktorá sa používa na krátkodobý prenájom majetku a je podobný nájmu, pretože nezahŕňa okamžitý prevod vlastníctva. Pravidelné splátky nájomného sa považujú za prevádzkové náklady a účtujú sa do výkazu ziskov a strát, čo má dopad na prevádzkový aj čistý zisk. 


Avšak, výška splátky a zaťaženie firemného rozpočtu môže závisieť aj od typu vozidla, ktoré má svoju cenu. Preto sa pri využití tejto ponuky rozhodujte na základe toho, aké auto vám bude vyhovovať, aby ste vysokými splátkami svoje podnikanie neohrozili. 


Najčastejšie kupované autá na splátky


Auto, aj keď nejde vždy o luxus, je drahé a jeho prevádzka so sebou prináša aj veľa dodatočných nákladov na pravidelnú údržbu a opravy, výmenu pneumatík, doplňovanie paliva, poistenie, kontrolu atď. Leasingové vozidlá môžu majiteľov pred týmito starosťami  zachrániť. Ktoré autá sa ale najviac vyplatia a ľudia formou tejto služby na svoje potreby najčastejšie využívajú?


Napriek tomu, že nastavenie operatívneho leasingu vám umožní si dovoliť kúpiť takmer akékoľvek drahé vozidlo. Stále viac ľudí a podnikateľov si kupuje autá na splátky strednej triedy. 


Medzi mnohými sú najobľúbenejšie pre výborný pomer ceny a kvality najmä „škodovky“, Hyundai, Kia, Peugeot, Toyota alebo Citroen. Rovnako obľúbené a v ponuke áut na splátky sú aj jazdené automobily. Výber však závisí len na vás a možnostiach, ktorými disponujete.


Samozrejme, kúpiť si alebo využívať auto na leasing môžete aj v prémiovej triede. Pre spoločnosť alebo bežného človeka to však môže znamenať vyššie náklady, a to aj napriek tomu, že sa o celý servis stará „lízingovka“. Skúste sa preto s tou svojou dopredu poradiť, zistiť výhody a všetky služby, ktoré vám ponúka. Prípadne si otvorte online kalkulačku, vďaka ktorej budete mať o svojich možnostiach ešte lepší prehľad.


Zdroj obrázku: Ivanko80 / Shutterstock.com