Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Testovanie zamestnancov v niektorých firmách sa nekončí, pokračujú na báze dobrovoľnosti

 Webnoviny   3. február 2022  58
Testovanie zamestnancov v niektorých firmách sa nekončí, pokračujú na báze dobrovoľnosti

3.2.2022 (Webnoviny.sk) - Testovanie zamestnancov vo firmách bude podľa všetkého na Slovensku realitou aj naďalej. Hoci povinnosť raz týždenne otestovať všetkých neočkovaných a neprekonaných pracovníkov cez víkend na základe stredajšieho rozhodnutia vlády skončí, najmä veľké fabriky ponechajú svojim zamestnancom možnosť dať sa otestovať aj naďalej.

Testovanie pokračuje ako dobrovoľné


Volkswagen Slovakia pokračuje v testovaní na báze dobrovoľnosti, pre zamestnancov je v prípade potreby pripravené v závode jedno odberové miesto," uviedol k možnosti testovania v našej najväčšej automobilke Radovan Klein z jej komunikačného oddelenia.

Viac o téme: KoronavírusKošické oceliarne U.S. Steel počkajú podľa ich hovorcu Jána Baču na znenie vyhlášky, každopádne ale rátajú s tým, že odberové miesto v podniku bude pracovať ďalej.

Testovanie už nebude povinné


Ako v stredu po rokovaní vlády potvrdili minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský ako aj minister hospodárstva Richard Sulík, testovanie zamestnancov vo firmách už nebude povinné. Hlavný hygienik upraví k víkendu predmetnú vyhlášku.

Ako vysvetlili, variant omikron prichádza na Slovensko tak masívne, že uvedené testovanie stráca význam a bude na dobrovoľnosti každého.

Viac k témam: Koronavírus, omikron, Pandemické opatrenia, testovanie zamestnancov
Zdroj: Webnoviny.sk - Testovanie zamestnancov v niektorých firmách sa nekončí, pokračujú na báze dobrovoľnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.