Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Testovanie vo firmách by malo byť podľa Klubu 500 dobrovoľné, žiadajú kompenzáciu nákladov

 Webnoviny  14. január 2021  39
Testovanie vo firmách by malo byť podľa Klubu 500 dobrovoľné, žiadajú kompenzáciu nákladov

14.1.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávatelia združení v Klube 500 sú ochotní podporiť testovanie vo firmách a poskytnúť na to svoje priestory, štát však musí zabezpečiť a zaplatiť komplexné náklady na zdravotníkov a na testy.

Ako ďalej informuje Klub 500, testovanie vo firmách by malo byť dobrovoľné a keďže je len jedným z nástrojov boja proti pandémii koronavírusu, zároveň očakávajú od vlády aj zrozumiteľný vakcinačný plán.

Viac o téme: Koronavírus


Priemyselné podniky prijali a realizujú množstvo opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia a kontinuálne ich uplatňujú. Mnohé podniky už dávnejšie testujú svojich zamestnancov, a to bez prispievania štátu, bez akejkoľvek kompenzácie alebo úľavy. Ak však majú povinne testovať všetkých svojich zamestnancov z nariadenia štátu, musí byť doriešený celý systém, od dodávky testov, vyčlenenia zdravotníckeho materiálu, nakladania a likvidácie biologického odpadu, systému vydávania osvedčení,“ uviedol výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Zamestnávatelia zároveň upozorňujú, že nestačí iba hľadať chorých prostredníctvom testov, treba účinne využívať nástroje na prevenciu. "Tak, ako v prípade pandemického plánu, tak aj v prípade očkovania potrebujeme jeden jasný, zrozumiteľný a ucelený dokument, podľa ktorého sa bude postupovať,“ zdôraznil Gregor.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Testovanie vo firmách by malo byť podľa Klubu 500 dobrovoľné, žiadajú kompenzáciu nákladov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.