Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Tabule k stavbe obchvatu D4 a R7 sú chybné, diaľničiari upozorňujú koncesionára a žiadajú nápravu
Webnoviny 21. máj 2019 744
BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) nie je stavebníkom úsekov diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v okolí Bratislavy v rámci PPP projektu.
Stavbu realizujú cez PPP projekt
Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR, upozornila NDS. Diaľničná spoločnosť zároveň opakovane vyzvala koncesionára projektu D4 a R7 Zero Bypass Limited, aby upravil informačné tabule k stavbe D4 a R7.
"Na tabuliach koncesionár omylom ako stavebníka uvádza Národnú diaľničnú spoločnosť. NDS na chybu koncesionára opakovane upozorňuje a žiada nápravu," informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová v tlačovej správe.
"Keďže stavba D4/R7 sa realizuje prostredníctvom PPP projektu, projekčné práce, kompletnú realizáciu, financovanie ako aj prevádzku a údržbu projektu zabezpečuje koncesionár - konzorcium Zero Bypass Limited (Obchvat nula)," uviedla Michalová.
Stavebníkom je štát
Konzorcium tvoria spoločnosti Cintra, Macquarie Capital a Porr AG. Po oficiálnom odovzdaní stavby verejnosti bude nasledovať tridsaťročná koncesia s prevádzkou a údržbou úsekov D4 a R7.
Zhotoviteľom projektu a hlavným dodávateľom koncesionára je spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o. Ide o konzorcium španielskej spoločnosti Ferrovial Agroman a rakúskej firmy Porr Bau. Stavebníkom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy a výstavby SR.
Slovenská republika uzavrela s koncesionárom v roku 2016 koncesnú zmluvu - dohodu o obchodných podmienkach v súvislosti s výstavbou, prevádzkou a údržbou D4/R7. Projekt zahŕňa stavbu juhovýchodného obchvatu Bratislavy na D4 medzi Jarovcami a Račou v dĺžke 27 kilometrov a úsekov R7 medzi Bratislavou, Prievozom a Holicami v dĺžke 32 km.
Viac k témam: D4R7 Construction, diaľnica D4, NDS Národná diaľničná spoločnosť, obchvat R7 D4
Zdroj: Webnoviny.sk - Tabule k stavbe obchvatu D4 a R7 sú chybné, diaľničiari upozorňujú koncesionára a žiadajú nápravu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA