Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Sulík predložil tretíkrát na vládu odškodňovací zákon, vedúci úradu návrh nezaradil do rokovania

 Webnoviny   3. marec 2021  63
Sulík predložil tretíkrát na vládu odškodňovací zákon, vedúci úradu návrh nezaradil do rokovania

3.3.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná pomoc pre zatvorené prevádzky obchodov a gastro podnikov podľa ministra hospodárstva SR Richarda Sulíka pomáha, ale stále nie je určená úplne pre všetkých. Stávajú sa preto situácie, keď vládne opatrenia ženú podniky do krachu, pričom ide o stovky až tisícky prípadov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuAj preto minister Richard Sulík po tretíkrát predložil na vládu návrh na univerzálne odškodnenie, ktoré by bolo určené pre všetky zatvorené podniky bez rozdielov. Tento návrh ale vedúci Úradu vlády SR Július Jakab nezaradil do rokovania.

"Pochybujem vôbec, že pán Jakab má takéto právo. On tvrdil, že áno. My sme spravili všetko preto, aby sme mali univerzálne odškodňovanie. Opäť, už po tretíkrát, to neprešlo vládou," povedal v stredu po rokovaní vlády Richard Sulík.

Viac k témam: COVID-19, finančná pomoc, Koronavírus, odškodnenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík predložil tretíkrát na vládu odškodňovací zákon, vedúci úradu návrh nezaradil do rokovania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.