Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí

 Webnoviny  24. máj 2022  44
Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí

24.5.2022 (Webnoviny.sk) - Prípadné zdanenie veľkých firiem by o Slovensku vyslalo extrémne zlý signál do sveta. V relácii Na telo Plus portálu tvnoviny.sk to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa neho by sa takýto krok dal nazvať „trestom za úspech".

„Ak tu zarobíte viac, ako sa nám páči, tak vás „skásneme", pokračoval predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita. Zdôraznil, že žijeme v kapitalizme a štát nemá morálne právo brať firmám ich zisky.

Podľa neho to môže spôsobiť jednak odchod spoločností zo Slovenska, ale taktiež môžu zvýšené náklady preniesť na svojich klientov. „Je to extrémna hlúposť," uzavrel.

Viac k témam: prorodinný balíček, Zvyšovanie daní
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík odmieta vyššie dane pre veľké firmy a takýmto spôsobom ich trestať za úspech. Je to extrémna hlúposť, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.