Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

Sulík je proti zatváraniu všetkých reštaurácií, zatvoriť by sa mali len prevádzky s ohniskom nákazy

 Webnoviny  13. október 2020  66
Sulík je proti zatváraniu všetkých reštaurácií, zatvoriť by sa mali len prevádzky s ohniskom nákazy

13.10.2020 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva SR Richard Sulík chce zatvárať reštaurácie, divadlá a kiná iba v tých okresoch, v ktorých sa v spomínaných prevádzkach vyskytlo ohnisko nákazy. To isté by sa malo týkať fitnescentier.

Viac o téme: Koronavírus


Toto opatrenie v boji proti koronavírusu navrhne už na stredajšom rokovaní vlády. Uviedol to v utorok v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres.

"V SaS podporujeme niektoré opatrenia, no v prípade reštaurácií chýbajú fakty. Aký zmysel má zatvoriť 20-tisíc reštaurácií v 78 okresoch, keď iba v piatich okresoch v nich prišlo k nákaze? Zdravý rozum hovorí, že dobre, zavrime všetky reštaurácie v daných okresoch, a pod toto sa hneď podpíšeme. So zvyškom nemôžeme súhlasiť. Keď som hľadal v tejto štatistike, koľko ohnísk nákazy máme v divadlách, kinách či fitnes centrách, nenašiel som ani jedno. Zavrime teda tieto prevádzky len v prípade, že sa ohnisko v okrese vyskytne. Bolo by to potom celé dynamickejšie, opatrenie by bolo v podstate zhodné s celoplošným, no výrazne ekonomicky šetrnejšie," povedal v utorok v Rádiu Expres Richard Sulík.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, koronakríza, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík je proti zatváraniu všetkých reštaurácií, zatvoriť by sa mali len prevádzky s ohniskom nákazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.