Pondelok, 18. marec 2019
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Strana SaS neverí v dostavbu Mochoviec, spriaznené firmy Smeru tunelujú navyšujúci sa rozpočet

 Webnoviny  11. júl 2018  81
Strana SaS neverí v dostavbu Mochoviec, spriaznené firmy Smeru tunelujú navyšujúci sa rozpočet

BRATISLAVA 11. júla (WebNoviny.sk) - Strana SaS neverí v dokončenie dostavby tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce.

"Bloky mali byť pôvodne hotové v roku 2012. A nie je to tak. Už dlhodobo upozorňujeme, že peniaze padajú do čiernej diery. Zámerne sa táto dostavba naťahuje. Stanovené termíny sa nedodržiavajú, rozpočet sa navyšuje,“ povedal na stredajšej tlačovej besede predseda strany SaS Richard Sulík.

Odporúčame:
Ministri schválili 700-miliónovú pôžičku od Enelu, využije sa na dostavbu Mochoviec

Podľa predsedu liberálov nie je reálny ani aktuálny termín dostavby tretieho jadrového bloku, teda druhý kvartál budúceho roku.

Mochovce dovtedy určite dostavané nebudú. Premiér buď nevie, o čom rozpráva, alebo zámerne zavádza. Je to výrobňa peňazí (projekt dostavby Mochoviec - pozn. red.), niečo ako 'somárik otras sa'. Všetko toto zaplatia občania. Je to veľká tragédia,“ zdôraznil Sulík, ktorý je presvedčený o tunelovaní pri dostavbe jadrových blokov. "Spriaznené firmy Smeru tunelujú peniaze," dodal.

Odporúčame:
Pellegrini potvrdil termín dostavby 3. bloku elektrárne v Mochovciach, rozpočet by sa nemal meniť

Opozičná strana SaS navrhuje doprivatizáciu Slovenských elektrární. "Je však otázne, kto by mal o takúto spoločnosť záujem, a za akú sumu,“ podotkol poslanec za stranu SaS a tímlider strany pre energetiku Karol Galek. SaS taktiež vyzýva vládu, aby prijala fixný a záväzný harmonogram dostavby a jej rozpočtu súčasne s pevným stanovením sankcií voči spoločnosti Enel, ktorá je za dostavbu zodpovedná. „Vláda by mala pravidelne informovať hospodársky parlamentný výbor o aktuálnom stave dostavby Mochoviec. Chceme vytvoriť verejný tlak,“ uzavrel Galek.

Viac k témam: Atómová elektráreň Mochovce, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana SaS neverí v dostavbu Mochoviec, spriaznené firmy Smeru tunelujú navyšujúci sa rozpočet © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.