Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Štátni zamestnanci by mali mať vyššie platy už v septembri a Krajniak im chce garantovať, že stúpnu aj o rok

 Webnoviny  19. jún 2022  207  
Štátni zamestnanci by mali mať vyššie platy už v septembri a Krajniak im chce garantovať, že stúpnu aj o rok

19.6.2022 (Webnoviny.sk) - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) si myslí, že zvýšenie platov v štátnej a verejnej správe od septembra je dosiahnuteľné. Zároveň by sa mali platy zvyšovať aj v budúcom roku.

Povedal to Krajniak v diskusnej relácii O 5 minút 12 na RTVS: „Platy sa budú zvyšovať skôr ako od 1. januára 2023, budú sa zvyšovať o viac ako tri percentá, no, samozrejme, na to musí byť dohoda medzi vládou a zamestnávateľmi. Za seba si to viem predstaviť, tento termín je dosiahnuteľný a navyše chcem, aby mali zamestnanci garantované nielen tohtoročné zvýšenie platu, ale aj budúcoročné, aby mali istotu na dva roky, že tú pomoc dostanú," uviedol minister.

Viac k témam: Štátna správa, Verejná správa, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátni zamestnanci by mali mať vyššie platy už v septembri a Krajniak im chce garantovať, že stúpnu aj o rok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.