Nedeľa, 9. august 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (7. august 2026): Včelie úle v Palestíne, streľba študenta v Thajsku a Lovestream festival
- Kandidatúru Slovenska do Bezpečnostnej rady OSN podporilo 123 štátov, Blanár hovorí o prejave dôvery
- Je Európa naozaj v ohrození? Pravda o kriminalite, islame a mýte o konzervatívnom Rusku – ROZHOVOR
- Pápež Lev XIV. sa vo Francúzsku stretne s obeťami sexuálneho zneužívania kňazmi
- Kyjev žiada EÚ o 220 miliónov eur na pomoc farmárom, ktorých postihla blokáda prístavov
Štátne lesy TANAP-u by mohli mať šéfa, ministerstvo pôdohospodárstva vyhlási nové výberové konanie
Webnoviny 20. apríl 2019 721
BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) - Výberové konanie na šéfa štátnych lesov TANAPu vyhlásia ešte v prvom polroku tohto roka. Potvrdilo to ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Aktuálne je vedením Štátnych lesov Tatranského národného parku poverený Maroš Petrík.
Huttu za šéfa nevymenovala
Nové výberové konanie chcú vyhlásiť po tom, čo ministerka Gabriela Matečná rozhodla o tom, že Rastislava Huttu za šéfa lesov nevymenuje. Oznámila to ešte v polovici marca.
„Nestotožňujem sa so závermi výberovej komisie a pána nebudem menovať za riaditeľa štátneho podniku. Za týmto mojím rozhodnutím stojí aj Slovenská národná strana a Andrej Danko. Táto téma je pre mňa úplne uzatvorená,“ podotkla Matečná a dodala, že vypíšu nové výberové konanie.
Jediný uchádzač
Na pozíciu riaditeľa sa prihlásili dvaja uchádzači a na výberovom konaní, ktoré sa konalo 19. februára, bol prítomný len jeden - Hutta. Výberová komisia overila jeho odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad a na základe zhodnotenia výsledkov ho po osobnom pohovore odporučila vymenovať za riaditeľa Štátnych lesov TANAP-u.
Hutta mal nastúpiť na miesto odvolaného šéfa Pavla Fabiana. Podľa obchodného registra Hutta v nedávnej dobe bol alebo stále je konateľom, spoločníkom alebo členom predstavenstva v 29 spoločnostiach ako napríklad Tatra development group, Skilandia, Eenergia, Interwood, Koliba Bešeňovka či Liptovská investičná spoločnosť.
Viac k témam: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV), Štátne lesy TANAPu
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátne lesy TANAP-u by mohli mať šéfa, ministerstvo pôdohospodárstva vyhlási nové výberové konanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Agatha Christie a Sherlock Holmes vás pozývajú riešiť zločiny vlastnou hlavou
USA upozorňujú na ruskú provokáciu, Moskva by mohla otestovať NATO
Najvyššia inflácia v EÚ núti obyvateľov Rumunska šetriť aj na jedle a zdravotnej starostlivosti