Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Štát údajne obmedzuje možnosť používať viaceré druhy respirátorov, hoci poskytujú rovnakú ochranu

 Webnoviny   6. apríl 2021  32
Štát údajne obmedzuje možnosť používať viaceré druhy respirátorov, hoci poskytujú rovnakú ochranu

6.4.2021 (Webnoviny.sk) - Štát údajne obmedzuje možnosť používať viaceré druhy respirátorov, ktoré poskytujú rovnaký štandard ochrany. Ako upozorňuje Združenie podnikateľov Slovenska, zbytočne tak obmedzuje konkurenciu a širšiu ponuku pri predaji.

Viac o téme: Koronavírus


Pri povinných respirátoroch tak podľa združenia štát vytvoril dve kategórie podnikateľov a napriek tomu, že ich výrobky poskytujú rovnaký štandard ochrany, časť z nich nemôžu zákazníci nosiť v interiéroch na Slovensku, ak nechcú porušovať pravidlá.

„Ak sa štát rozhodol zaviesť povinnosť nosiť respirátory v interiéroch, tak mal vytvoriť také pravidlá, ktoré nebudú zbytočne obmedzovať konkurenciu a diskriminovať časť výrobcov či predajcov,“ konštatuje prezident združenia Ján Solík.

Ako dodal, ide o ďalší z príkladov, keď pri prijímaní regulácií chýbala aspoň minimálna odborná diskusia, čoho výsledkom je nepodarok. Predpisy upravujúce povinné používanie respirátorov v interiéri si tak podľa podnikateľov vyžadujú zmenu.

Viac k témam: Koronavírus, podnikatelia, respirátor, respirátory
Zdroj: Webnoviny.sk - Štát údajne obmedzuje možnosť používať viaceré druhy respirátorov, hoci poskytujú rovnakú ochranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.