Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Štát preplatí samosprávam náklady na boj proti koronavírusu, dostanú o takmer 1,3-milióna menej ako žiadali

 Webnoviny   9. február 2022  58
Štát preplatí samosprávam náklady na boj proti koronavírusu, dostanú o takmer 1,3-milióna menej ako žiadali

9.2.2022 (Webnoviny.sk) - Štát uhradí samosprávam náklady na vykonané záchranné práce v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 v celkovej hodnote 2 498 340 eur.

Výdavky na boj proti pandémii


Vyplýva to z Návrhu na úhradu výdavkov za záchranné práce počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 na území SR, ktorý dnes odobrila vláda.

Podľa materiálu z dielne rezortu vnútra však mestá, mestské časti a obce pôvodne vyčíslili náklady na boj s pandémiou na sumu 3 794 906 eur.

Komisie neuznali množstvo výkonov


„Najčastejšími neuznanými položkami subjektov miestnej samosprávy boli digitálne bezkontaktné teplomery, germicídne žiariče, ionizátory vzduchu, laboratórne vyšetrenia (testy na COVID-19), vyplatenie finančných náhrad (chýbali k nim príkazy na osobné úkony), nákupy osobných ochranných prostriedkov, dezinfekčných a hygienických potrieb pre všetkých obyvateľov," uviedlo ministerstvo vnútra.

Rezort doplnil, že výšku priebežných nákladov za vykonané záchranné práce mestských častí, miest a obcí overili verifikačné komisie na 55 okresných úradoch.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Samosprávy, SARS-CoV-2
Zdroj: Webnoviny.sk - Štát preplatí samosprávam náklady na boj proti koronavírusu, dostanú o takmer 1,3-milióna menej ako žiadali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.