Utorok, 11. máj 2021
Jasno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Štát pomôže predajcom áut, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona o prevádzke vozidiel

 Webnoviny  22. september 2020  83
Štát pomôže predajcom áut, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona o prevádzke vozidiel

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Štát definitívne pomôže predajcom automobilov vyrovnať sa s dopadmi koronakrízy na ich podnikanie. Prezidentka Zuzana Čaputová totiž v utorok podpísala novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke.

Tá obsahuje dve podporné opatrenia, ktoré umožnia predávať vozidlá ukončenej série dlhšie časové obdobie a v roku 2021 povolia tzv. dopredaj vozidiel väčšiemu počtu vozidiel.

Zmeny predstavilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR ako snahu pomôcť predajcom automobilov. Tí totiž majú pre viac ako mesiac zatvorené predajne, ako aj pokles celkových predajov, na skladoch približne 1 000 vozidiel, ktoré nestíhajú v termíne zaregistrovať.

To by mohlo viesť k tomu, že by museli vozidlá zaregistrovať na seba a predávať ich ako ojazdené, alebo ich vyviezť do tretích krajín, čo by im spôsobilo reálne škody. Takisto predajcom zostanú na skladoch vozidlá, ktoré by nebolo možné dopredať z dôvodu, že v roku 2021 vychádza kvantitatívne obmedzenie z predaných vozidiel v roku 2020.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Štát pomôže predajcom áut, prezidentka Čaputová podpísala novelu zákona o prevádzke vozidiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.