Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,7 °C
Mimoriadne správy

Štát podporí výstavbu závodu aj rozšírenie výroby na východe, pomôže tiež senickej firme

 Webnoviny  16. september 2020  93
Štát podporí výstavbu závodu aj rozšírenie výroby na východe, pomôže tiež senickej firme

16.9.2020 (Webnoviny.sk) - Ministri v stredu súhlasili s poskytnutím pomoci v prípade výstavby nového závodu na výrobu komponentov pre stroje, ako aj kompletných strojov pre technicky náročné aplikácie v strojárstve spoločnosti BHS-Sonthofen (Slovakia) s.r.o. v priemyselnom parku Haniska v okrese Prešov.

Milión eur formou úľavy


Práce sa začali ešte v minulom roku, ukončené by mali byť v roku 2022. Celkovo plánuje firma preinvestovať minimálne 7,3 mil. eur.

V novom závode by malo nájsť prácu 56 ľudí. Schválená investičná pomoc je vo výške 1 mil. eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Štát pomôže aj bardejovskej spoločnosti Charvát Strojárne, a.s. pri rozšírení výroby hydraulických valcov a nosičov kontajnerov, a to sumou 600-tis. eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Obstarajú novú lakovňu


Podnik v tejto súvislosti zmodernizuje svoju výrobnú budovu, ktorú pôvodne prenajímal a obstará do nej lakovňu.

Celkové investičné a mzdové náklady odhaduje na viac ako 6 mil. eur a v priamej súvislosti so zámerom plánuje vytvoriť 40 nových pracovných miest.

Práce na projekte sa začali ešte v roku 2018, ich ukončenie avizuje firma na rok 2022.

Vyše stosedemdesiat miest


Štát poskytne trom spoločnostiam investičné stimuly v celkovej výške takmer 3 mil. eur.

Okrem spoločnosti BHS-Sonthofen (Slovakia) s.r.o. a spoločnosti Charvát Strojárne, a.s. získala podporu pre vznik nového výskumno-vývojového centra firma Mahle Behr Senica, s.r.o.

Dohromady by vďaka investíciám týchto podnikov malo na Slovensku vzniknúť 175 nových pracovných miest.

Viac k témam: investičné stimuly, štátna pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Štát podporí výstavbu závodu aj rozšírenie výroby na východe, pomôže tiež senickej firme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.